Příprava stavby

Levné domy do milionu

Ohodnotit tuto položku
(27 hlasů)
levný dům do milionu levný dům do milionu

Mnozí z vás sní o rodinném domě. Bohužel mnohdy finanční situace nedovolí velký dům a tak se člověk uskromní a vybere si malý dům. Takový dům můžeme postavit relativně levně s cenou kolem jednoho milionu korun.

Levný dům neznamená, že nemůže splňovat i jiné energetické požadavky. Naopak si můžeme dovolit i dům nízkoenergetický. Některé firmy přicházejí s nabídkou domu do milionu. Jde však o velmi malé přízemní domy(bungalov) do 50m2. Mají jednoduchou dispozici se všemi základními místnostmi. Kuchyňský kout, koupelnu a dvě obytné místnosti. Domy nejsou vhodné pro více člennou rodinu. Spíše pro začínající páry jako startovní domy. Jsou to převázně montované dřevostavby, které na venek působí jako zděný dům.

Jak ušetřit

Chceme-li levný rodinný dům do milionu, ale větší jak 50m2, musíme se pustit do stavby domu svépomoci. Ušetříme tak nemalé finanční prostředky, které mohou dosahovat i 30%. Stavba svépomoci však nese jistá rizika, se kterými musíme kalkulovat již před začátkem stavby.

Malý dům pro rodinu je vhodné mít již s užitnou plochu 80-100m2. Takové domy jsou samozřejmě jednoduchého tvaru obdelník nebo čtverec s jednoduchou sedlovou nebo polovalbovou střechou.

Abychom co nejvíce ušetřili, ale na správném místě můžeme slevit na kvalitě sanitárního vybavení, obkladů (II. jakostní třídy a více.). Rozhodně není vhodné šetřit za každou cenu na obálce domu. Takový zásah se může projevit vyššími provozními náklady nebo v horším případě stavebními poruchami. Necháte-li si zpracovat návrh interiéru správný rozpočet by měl již počítat s konkrétními sanitárními výrobky.

Při volbě stavebního materiálu můžeme volit mezi dřevostavbou nebo zděným domem. Stavbu hrubé stavby můžeme provádět svépomoci. V případě dřevostavby je vhodné stavební práce ponechat odborné firmě. Nejlépe minimálně hrubou stavbu domu si nechte postavit na klíč. Kompletní stavba domu na klíč není cesta jak ušetřit finanční prostředky.

Nejlevnějším řešením jsou montované domy, vybrané přímo z typových variant. Stavební firma vám jednotlivé části vytvoří přímo v továrně a pak díly sestaví přímo na stavbě. Hlavní předností je rychlost výstavby.

Stavební firmu vybírejte obezřetně a hlavně dle referencí. Necháte-li si postavit dům stavební firmou rozhodně si zajistěte stavební materiál sami. Stavební firmy vydělávají nemalé prostědky na provizích za stavební materiál.

Výběr cenové nabídky

Další a to velmi důležitou věcí, kterou je dobré si zajistit během již projekčních prací je položkový rozpočet. Vynaložené peníze za správně vypracovaný rozpočet se vám vrátí několika násobně během stavby. Při výběru stavební firmy často řešíte, jak porovnávat cenové nabídky jednolivých firem. Díky rozpočtu a projektové dokumentaci by vám měly firmy zapisovat ceny za jednolivé položky přímo do rozpočtu. Cenové nabídky pak můžete jednoduše porovnávat.

Postavit levně a kvalitně

Poslední a mnohdy často opomíjená věc je výběr kvalitní stavební firmy. Dobře vybraná firma je zárukou kvality a bezporuchovosti. Vybírejte nejen dle ceny, ale referencí. Využijte náš portál specializující na kompletní služby pro realizaci staveb. Od projektu po stavbu domu. Zadaná poptávka stavebních prací vám ušetří čas a peníze.

 

 
 
Číst 51925 krát
Více z této kategorie: « Dřevostavba Odstupy staveb »

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS